• Jsem instruktorkou jógy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy. Ve svých lekcích jógy vycházím z tradiční techniky Iyengar-jogy.

  JÓGA PODLE   B. K. S. IYENGARA

  Metoda tělesných (asana) a dechových (pranayama) cvičení vypracovaná B. K. S. Iyengarem z tradičních jógových nauk je celá desetiletí považovaná za nejucelenější a nejdůslednější koncepci jógových cvičení.  Pro náročnost jógových ásán, tvořící jádro celé nauky, neboť se klade velký důraz na správné provádění jógových ásan, využívá bohaté škály jógových pomůcek, významných zejména pro začátečníky a pro ty, kteří z různých důvodů nejsou schopni ovládnout techniku jógy bez dopomoci. To je velký přínos Iyengarovy koncepce, který v jiných metodách cvičení nemá obdobu. B. K. S. Iyengar vypracoval přesné postupy, jak polohy zaujímat a jak v nich pracovat, aby došlo ke zharmonizování protichůdné energie slunce – ha a měsíce – tha (jang a jin). Pomůckami si například nastavujete délku paží, v sedu podkládáte pánev při kyfóze a podobně, učí vás správnému pohybu. Využití pomůcek náročné ásany usnadní, naopak lehké ztíží tak, aby jógové pozice byly přesně provedeny. Vede to k rychlému pokroku, vysokému efektu cvičení a preciznímu provedení.

  Ve svých lekcích jógy přistupuji ke každému klientovi individuálním přístupem a proto si vyhledávám sál pro max.10 cvičících. Mé lekce navštěvují ženy i muži všech věkový kategorií. Zaměřuji se na posílení a především na zpružnění, zpevnění páteře a velkých kloubů.

  Mé jógování zaměřuji na ohebnost a zpevnění klienta, kladu důraz na správné držení těla, dýchání, provádění zdravých pohybů a také udržení mysli v přítomném okamžiku.

  Praktikováním ZDRAVÉ JÓGY již po několika měsících pravidelného cvičení snadno rozpoznáte, že se Vaše pohybové stereotypy změnily, postupně dochází ke svalové harmonii, bolest ustupuje. Zlepší se proudění energie a zvýší se tak účinek cvičení. Právě to je tak úžasné, jak se naše tělo mění.

 • Kdy a kde cvičíme Zdravou jógu naleznete v řádku kurzy a novinky.